Strona 1 z 1

Profilaktyka zdrowia

Post: 30 kwie 2014, 17:14
autor: frankos
W jaki sposób dbacie o swoje zdrowie? Czy może dbacie, jak tylko się wam przypomni?

Re: Profilaktyka zdrowia

Post: 14 maja 2014, 5:59
autor: Bandit
Ja jem kebaby każdego dnia, tłuste hamburgery i pije browar. Nie ma juz zdrowego jedzenia

Re: Profilaktyka zdrowia

Post: 29 lip 2018, 15:27
autor: malami
Ważna jest zbilansowana dieta, moim zdaniem to podstawa, warto też regularnie ćwiczyć. Oczywiście trzeba dbać również o zdrowie psychiczne, szczególnie na emigracji bardzo wiele osób popada w depresję, ma obniżony nastrój itp. Moim zdaniem psychoterapia to świetna opcja, warto się zdecydować na takie spotkania, naprawdę można się o sobie dużo dowiedzieć i stać się bardziej świadomym siebie. Teraz jest możliwość wideo konsultacji psychologicznych, co w przypadku psychoterapii, jak najbardziej ma sens. Klinika Pyschomedic ma doświadczonych lekarzy, wystarczy wybrać specjalistę, termin i dokonać wpłaty.

Re: Profilaktyka zdrowia

Post: 24 sie 2018, 20:51
autor: persefona
Ja się strasznie boję wszelkich chorób dlatego profilaktyka dla mnie jest tak ważna. Stosuję różnego rodzaju zdrowe diety, ostatnio wypróbowałam diety sokowej https://www.taniaksiazka.pl/diety-i-odc ... 11557.html i jestem zachwycona rezultatem. Mam dużo więcej energii, minął problem z wypróżnianiem, rzadziej też czuję senność

Re: Profilaktyka zdrowia

Post: 22 wrz 2018, 5:51
autor: monikabert90
Dla mnie podstawa dbania o własne zdrowie jest odpowiednia dieta. I mam tutaj na myśli nie tylko jedzenie, ale również wypijanie odpowiednich ilości wody w ciągu dnia. Możecie wierzyć, lub nie, ale ma to naprawdę ogromny wpływ na ludzki organizm. Osobiście nie kupuje raczej wody w butelkach, bo staram się dbać o środowisko. Piję wodę przefiltrowaną w dzbanku filtrującym, który zamówiłam sobie na stronie https://strefafiltrow.pl/dzbanki-filtrujace.html. Sam dzbanek nie był drogi, a takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne, bo sporo udaje mi się dzięki niemu zaoszczędzić :)

Re: Profilaktyka zdrowia

Post: 29 gru 2018, 10:59
autor: swara
Oczywiście, że jest zdrowe jedzenie, mamy mnóstwo warzyw i owoców które powinniśmy jeść i w ten sposób naturalnie przeciwdziałać chorobom. Co na przykład? jagody acai https://pilule-minceur.eu/acai-berry-des-baies-merveuilleuses-a-proprietes-amincissantes-provenantes-des-forets-pluviales-damazonie/ od wieków stosowane, radzę przeczytać na co wpływają i co leczą. Tyle pozytywów zamkniętych w małej jagodzie. Jak do jedzenie dołączymy jeszcze aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, regularne badania to być może uda nam się mimo wszechobecnej chemii żyć długo i zdrowo. Sobie i każdemu tego życzę.

Re: Profilaktyka zdrowia

Post: 10 sty 2019, 14:39
autor: bella89
Warto dbać o swoje zdrowie. Profilaktycznie robić badania czy też stosować produkty, które przyczyniają się do umocnienia naszego organizmu. Ja przykładowo mam problemy od jakiegoś czas z jelitami i koleżanka poleciła mi https://evita.sklep.pl/pl/candida-clear-180-vcaps.html , który z tego co dowiedziałam się wspieraja zdrową pracę jelit poprzez eliminowanie drożdżaków.

Re: Profilaktyka zdrowia

Post: 02 mar 2019, 16:24
autor: ErykmMM
Profilaktycznie na pewno trzeba też badać wzrok. Mnie niedawno mój optyk jak zapytałem się go jakie soczewki kontaktowe będzie najlepiej zacząć nosić na początek, polecił mi aby były to soczewki acuvue - https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewek.html Trochę o nich poczytałem i rzeczywiście podobno są bardzo dobre. A wy co o nich sądzicie? Ktoś z forum używa może też tych soczewek?

Re: Profilaktyka zdrowia

Post: 18 mar 2019, 6:05
autor: piotrek5544
Czytał może ktoś z was blog https://www.zaufane-apteki.pl/blog/piel ... j-189.html . Jeśli nie to ja wam bardzo polecam ten blog bo tam naprawdę są bardzo ciekawie informacje.