Strona 1 z 1

Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

Post: 04 gru 2016, 11:27
autor: fakirix
Cześć. Jakiś czas temu moja koleżanka stwierdziła, że jak będzie budowała swój dom to zainwestuje w tego typu rozwiązania. Najprościej mówiąc chodzi mi o inteligentny dom. Myślałam, aby zamontować także u siebie podobne rozwiązanie, które integruje wiele urządzeń: kamery monitoringu z systemem alarmowym oraz wideodomofonem http://trans-sat.pl - tak jak na tej stronie. Natomiast zastanawiam się co się stanie jak zabraknie prądu. Czy w takim wypadku nie zostanę zatrzaśnięta w mieszkaniu? W jaki sposób będę mogła otworzyć bramę garażową? Czy ktoś z was ma inteligentny dom? Jak tak, to jak to funkcjonuje w codziennym życiu. Czy jest to rozwiązanie awaryjne? Bardzo proszę o wasze przemyślenia w tej kwestii.

Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

Post: 13 sty 2018, 8:15
autor: monikabert90
Pewnie, że to dobry pomysł. W takim inteligentnym domu stosuje się różne innowacyjne rozwiązania, dzięki którym na przykład można sporo zaoszczędzić. Jakie to mogą być rozwiązania? Na przykład montaż rekuperatora, np. takiego https://remont.biz.pl/sklep/rekuperacja ... 00015.html , który pozwoli nam na odzyskiwanie energii cieplnej. Można go zamontować na ścianie lub suficie - jak komu wygodniej. Wentylatory są sterowane elektronicznie, a wymiennik ciepła ma maksymalną sprawnoś większą niż 90% :) Dodatkowym atutem jest fakt, że urządzenie posiada antyalergiczne filtry elektrostatyczne :)

Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

Post: 22 sty 2018, 11:10
autor: Brayank9
Też bym raczej na taki dom postawił budując się teraz. Ja jednak dostałem dom w spadku więc biorę co mam :) Stare budownictwo ale już działkę mam i remont na pewno dużo taniej wyjdzie niż postawienie domu od zera. Również chciałbym wykonać Audyt Energetyczny Łódź to w sumie w pierwszej kolejności. Na pewno jest sporo do poprawy jeżeli chodzi o szczelność domu