Strona 1 z 1

Czym wykończyc taras

Post: 06 gru 2017, 13:14
autor: natkawal76
Każdy z nas kto buduje dom ma problem z wyborem materiałów na jego wykończenie. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na to co nam się podoba. Jest to głównie spowodowane finansami, które przy wykończeniu idą jak woda. Ja miałam podobny dylemat przy wyborze materiały do wykończenia tarasu. Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami. Kostka brukowa, jednak mam małe dziecko i bawienie się na kostce między którą jest piach opadło (jest dobra na podjazd). Później przyszły na myśl płytki jednak u wielu moich znajomych zobaczyłam, ze po kilku sezonach zimowych po prostu pękają. Jest to często spowodowane osiadanie domu, jednak się zdarza. Mój znajomy zaproponował mi rozwiązanie dość proste i nie drogie jak ubrania ciążowe. Poszukałam troszkę w sieci poczytałam opinie i wybrałam. Po pierwsze jest ona łatwa w utrzymaniu i nie pęka jak płytki. Po drugie można ją samemu zamontować nie potrzeba specjalistów chociaż sam montaż nie jest drogi ja go oczywiście wzięła, przecież robię dom na lata. Po trzecie nie ma przerw jak w przypadku kostki – brudny piach. Mam ja już 3 lata taras wygląda pięknie i elegancko. Po zimie deskę kompozytową przepłukuję myjka ciśnieniową i taras gotowy na lato. Bardzo polecam to rozwiązanie wszystkiemu, którzy nie chcą go co roku malować lub wymieniać płytek raz na sezon.

Re: Czym wykończyc taras

Post: 24 sty 2018, 13:41
autor: monikabert90
Zazwyczaj długo zastanawiamy się nad wyborem desek czy też płytek lub innego materiału na taras, a mniej czasu poświęcamy innym materiałom. A warto również poświęcić im trochę uwagi. Na przykład przydać nam się może żywica Sika Sikafloor, coś takiego jak tutaj https://remont.biz.pl/sklep/posadzki/15 ... stic-.html. Tworzy ona wodoszczelną powłokę elastyczną na balkonach, tarasach i innych tego typu powierzchniach narażonych między innymi na działanie czynników atmosferycznych.

Re: Czym wykończyc taras

Post: 08 paź 2018, 12:07
autor: persefona
Teraz w ogóle w modę weszły tego rodzaju otwierane zadaszenia - Tarasola . Fajnie się one sprawdzają, bo nie uzależniamy się od pogody. Nawet w trakcie deszczu można spędzać miło czas na tarasie