Strona 1 z 1

Swoj wlasny biznes w UK

Post: 27 mar 2013, 19:04
autor: chwast
Witam.

W czerwcu przylatuje po raz pierwszy do Anglii. Chcialabym w Londynie zalozyc studio kosmetyczne, lecz nie wiem od czego musze zaczac. Jakie koszta sie wiaza z zalozeniem tego typu dzialalnosci
Jakie sa ceny lokalu w centrum Londnu? , Czy duza jest konkurencja ?, Czy znajde polska ksiegowa?

Prosze o pomoc? :oops:

Re: Swoj wlasny biznes w UK

Post: 01 kwie 2013, 20:03
autor: Kasia
Jesli chodzi o polskiego ksiegowego na pewno nie bedziesz miala problemu.
Konkurencja? To zalezy... Moze wydawac sie ze jest ale jesli robisz cos dobrze i z pasja to nie masz sie czym martwic.
Ceny....wszystko zalezy od lokalizacj. Im blizej centrum Londynu tym drozej. East jest zdecydowanie tansze od West.
Jesli chodzi o samo prowadzenie firmy na pewno jest latwiejsze niz w Polsce. Tutaj w urzedach predzej Ci pomoga ...w Polsce wysla Ci Urzad Skarbowy aby zrobic Ci kontrole, nalozyc kary i zdemotywowal do dalszego prowadzenia biznesu...

Re: Swoj wlasny biznes w UK

Post: 01 kwie 2013, 20:55
autor: Karina_UK
Myślę, że niezłym rozwiązaniem jest zatrudnienie się na stanowisku kosmetyczki, zeby nieco "od kuchni" przyjrzeć się, jak prowadzenie takiego biznesu wygląda. Finanse, podatki, wszelkie zgody na otworzenie lokalu,zatrudnienie kogoś do pomocy, wyposażenie lokalu w specjalistyczny sprzęt - warto zobaczyć, ile to kosztuje, czy damy radę. Szkoda utopić czas i pieniądze w błoto. Lepiej się dobrze przygotować do tego. Buziaki i powodzenia :!: ;) Daj znać ,jak idą postępy.

Re: Swoj wlasny biznes w UK

Post: 01 kwie 2013, 21:05
autor: Kasia
Zgadzam sie!

Re: Swoj wlasny biznes w UK

Post: 31 maja 2014, 14:49
autor: Marcin4
Karina_UK pisze:Myślę, że niezłym rozwiązaniem jest zatrudnienie się na stanowisku kosmetyczki, zeby nieco "od kuchni" przyjrzeć się, jak prowadzenie takiego biznesu wygląda. Finanse, podatki, wszelkie zgody na otworzenie lokalu,zatrudnienie kogoś do pomocy, wyposażenie lokalu w specjalistyczny sprzęt - warto zobaczyć, ile to kosztuje, czy damy radę. Szkoda utopić czas i pieniądze w błoto. Lepiej się dobrze przygotować do tego. Buziaki i powodzenia :!: ;) Daj znać ,jak idą postępy.

Każdy biznes wygląda inaczej, więc nie wiem, czy ten pomysł by wypalił.

Re: Swoj wlasny biznes w UK

Post: 19 lut 2018, 12:46
autor: Arkadiusz1
To prawda, każdy biznes rządzi się swoimi prawami. Jedno jednak jest niezmienne w każdym przypadku. Aby biznes mógł się rozwijać, trzeba o to zadbać i ciągle wprowadzać innowacje. Świetnie widać to na przykładzie chociażby rolnictwa, gdzie bez takich dodatków do pasz jak http://www.bas-pol.pl/produkt/fosforan_paszowy.html od Bas-Pol ciężko będzie zachować należytą dbałość o trzodę.

Re: Swoj wlasny biznes w UK

Post: 26 lut 2018, 11:32
autor: monikabert90
Bez względu na to, w jakim państwie prowadzimy własny biznes, warto zadbać o to, aby wszystko w firmie funkcjonowało jak należy. Bardzo pomocna może okazać się optymalizacja procesów w firmie. Słyszeliście o tym? Optymalizacja, jak można przeczytać na stronie http://www.primesoft.pl/pl/optymalizacja-procesow , może dotyczyć spraw związanych z finansami, zakupami, obsługą klienta, logistyką i nie tylko. Na podstawie wcześniej wykonanej analizy przedsiębiorstaw specjaliści opracowują plan, który pomoże na sprawniejsze funkcjonowanie firmy, ograniczenie strat i zwiększenie zysków. A to na pewno będzie korzystne, bez względu na to jaki biznes prowadzimy i gdzie ;)

Re: Swoj wlasny biznes w UK

Post: 08 sty 2019, 10:26
autor: Car93
Własny biznes w UK? Owszem, można by, tym bardziej, że słyszałam o niższych opłatach, a dodatkowo łatwym sposobie zakładania tam działalności gospodarczej. Podobno wystarczy jeden internetowy wniosek (!) , a u nas... No, nie będę się o tym tutaj rozpisywać. Niemniej zakładając firmę, należy pamiętać, by prowadzić ją odpowiedzialnie i mieć odpowiednią wartość pasywów. Niestety bankructwa są nadal częste.